Oferta Malarstwa Sztalugowego i Rysunku.

Portret — Martwa Natura — Kopia — Sceny Rodzajowe — Pejzaż — Abstrakcja– Tematyka Sakralna: Droga Krzyżowa — Obrazy Ołtarzowe — Portrety Świętych — Biblijne Sceny Rodzajowe

Malarstwo sztalugowe i rysunek dekorują wnętrza, urozmaicając ich wystrój. Obraz może stać się wizytówką- charakteryzując przestrzeń i wzbudzać zadowolenie. Malarstwo i rysunek wykonuję w różnorakich: tematykach, stylistykach i poziomach skomplikowania. Obok kopi realizuje, też zamówienia kreatywne  na podstawie życzeń zamawiającego. 

Do wszystkich projektów i realizacji, podchodzę z wnikliwą sumiennością i zaangażowaniem.  Pomagam w doborze odpowiedniej techniki, dla uzyskania najlepszego efektu – dostosowując koncepcję do życzeń zamawiającego.  Przygotowuję i realizuję, małe i duże projekty do wnętrz świeckich, jak i sakralnych. Podejmuję współprace z osobami prywatnymi, firmami i instytucjami. (Prowadzę prace głównie na terenie województwa mazowieckiego)

Najczęściej realizacje – w celu poprawienia satysfakcji zamawiającego i transparentności prowadzonych prac, poprzedzane są konsultacjami i kosztorysem wstępnym. Skład dokumentów projektu, uzupełniany jest dokumentacją, w którą wchodzą: opis założeń projektu, harmonogram planowanych prac. Projektuję i realizuję całościowe założenia wystroju wnętrz na podstawie  proponowanych technik malarstwa ściennego oraz sztalugowego.

Malarstwo Sztalugowe

Wykonuję kopie malarstwa i rysunku na życzenie klienta w różnych technikach i stylistykach o różnorakim poziome skomplikowania.  Podobraziem pod malarstwo sztalugowe jest najczęściej płótno lniane naciągnięte na krosno malarskie, ale w zależności od charakterystyki zamówienia realizuje je na innych podłożach: np. deski, płyty itp. Farbą, którą realizuję zamówienia, zazwyczaj jest farba olejna jednak, w konkretnych przypadkach wymieniam technikę olejną na temperę żółtkową, lub akryl. Malarstwo sztalugowe w zależności od ustaleń z zamawiającym wykonuję z mniejszym lub większym reżimem technologicznym.

Malarstwo cieszy ludzkie oko i tworzone jest z różnych pobudek. W łatwy i przyjemny sposób może udekorować przestrzeń życiową. Wielobarwne kompozycje malarskie mogą koić i uspakajać, lub pobudzać do refleksji nad naturą myślenia. Niezależnie od celów dla których to konkretne malarstwo powstało, naczelną cechą malarstwa jest rozgrywanie kolorystycznych zagadek i kompozycyjnych harmonii. Nie można przyjąć tej zasady jako dożywotni aksjomat, ale na pewno, pobudzanie wrażliwego na kolor układu wzroku i odnoszenie go do psychofizjologicznych skojarzeń towarzyszy malarstwu od wielu wieków. Techniki malarstwa sztalugowego nadają malarstwu specyficzny dla nich, odbiór wizualny obrazu. Malarstwo sztalugowe wykonane techniką olejną jest bardziej błyszczące i posiada, dzięki walorom optycznym spoiwa olejnego, inną głębię koloru. Malarstwo sztalugowe w technice akrylowej jest bardziej matowe i stłumione w stosunku do malarstwa sztalugowego w technice olejnej. Każda technika malarstwa sztalugowego może być w razie potrzeby mieszana z innymi, w celu uzyskania bogatszych wrażeń wizualnych.

Rysunek

Wykonuję kopie rysunków i malarstwa, obok rysunków wykonanych na życzenie klienta, w różnych stylistykach i technikach.

Proces rysowania jest zupełnie prostą czynnością. Prostota wykonania, nie ogranicza wielkiego bogactwa pomysłów i treści mogących być tematem rysunku.  Rysunki wykonuję w różnych technikach, na przykład przy pomocy: ołówka ,sztyftu węgla, lub pędzelka zamoczonego w tuszu. Rysunki co do zasady, inne w swej formie od kolorowego malarstwa, za dominującą cechę formalną otrzymały relacje między czernią a bielą. Rysunek jest treściowo bardziej abstrakcyjny od malarstwa, za materię treściową obiera relacje między gradacją znakowania i natężenia czerni. Nie bez znaczenia jest fakt, iż czytamy tekst w czerni i bieli. Świadczy to o wyłuskaniu pewnych treści ponad warstwę tego co przedstawia sam znak graficzny. Rysunki realizuję na wielorakich podłożach: karton, gładź gipsowa itd. Każda technika rysunkowa obdarzona jest swoistą trwałością, zależną od użytego narzędzia i podłoża.